Doğadan, en doğalından...

En İyisi Erken Hasat mı?

Zeytinyağının lezzeti ve ihtiva ettiği besin değerleri açısından en önemli göstergelerinden biri asit oranıdır. Düşük asit oranına sahip natürel zeytinyağlarının tamamını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte asit oranı, zeytinyağının kalitesini temsil eden tek gösterge de değildir. Natürel sızma zeytinyağı üretiminin belirli standartlarda yapılması ve zeytinyağının belirli saklama koşullarında saklanması, kaliteli bir zeytinyağı elde edilebilmesi için çok önemlidir.
%1’in altında asit oranına sahip Erken Hasat ve Olgun Hasat Natürel Sızma Zeytinyağları, sağlığınız açısından rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Sağlık açısından her ikisi de çok yararlıdır. Besin değerleri bakımından değerlendirdiğimizde ise Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı, antioksidanlar ve vitaminler açısından daha zengindir. Ancak her ikisi de, besin değerleri açısından çok faydalıdır. Erken Hasat ve Olgun Hasat arasında tercih yapmanız gerekirse en önemli kriteriniz damak zevkiniz olmalıdır. Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağının aroması daha meyvemsi ve keskindir. Olgun Hasat Sızma Zeytinyağının aroması ise daha hafiftir. Damak tercihinize göre her ikisini de, özellikle sabah kahvaltılarında, salata ve mezelerde, hatta ızgara balık üzerinde çiğ olarak tüketebilirsiniz.

Sınırlı olarak üretilebilen erken hasat natürel zeytinyağları, Olivya Gökçeovacık’ta %0,5 ve altında asit oranı ile üretilmektedir.

Paylaşın