Doğadan, en doğalından...

Hakkımızda

Bundan 5 sene önce, doğaya ve doğal yaşama gönül vermiş üç kişi, Fethiye’nin Gökçeovacık köyünde, bir zeytin ağacının etrafında bir araya geldik. Bir iş adamı, bir doktor ve zeytincilik konusunda bir üstat… Her birimiz, yıllar boyu biriktirdiğimiz bilgi ve deneyimimizi, Güney Ege’nin eşsiz doğasının bize hediye ettiği o zeytinlerden, en doğal ve en saf hali ile zeytinyağımızı üretebilmek için birleştirdik ve 2015 yılında Gökçeovacık Zeytincilik’i kurduk. Gökçeovacık’ta, ömrünü zeytine adamış yerliler ile burada, bir yağhaneyi hep birlikte yeniden canlandırdık. 2016’da ilk hasatımızı aldık ve şimdi artık her hasat zamanı, zorlu ama bir o kadar da keyifli bir yolculuğu, zeytinyağının en saf halini size ulaştırabilmek için yaşıyoruz. Büyük bir özenle çalışarak hazırladığımız zeytinyağlarımızın kalitesini, 2020 yılında aldığımız 4 ödül ile taçlandırarak kanıtladık.

Zeytinin şifalı özünü en doğal hali ile zeytinyağına ve zeytinyağından da insanlara ulaştırmak.” misyonu ile başladığımız bu serüvenimizde, size mümkün olan en doğal, en kaliteli ve lezzetli zeytinyağını ulaştırabilmek için işin her detayına büyük özen gösteriyoruz. Fabrikasyon üretim tesislerinin profesyonelliğini, butik bir yaklaşımla yeniden harmanladık.
Yağhanemizde, dünyanın en iyi markalarından biri olan İtalyan “Pieralisi” makinaları kullanıyoruz. Bununla birlikte, zeytinyağı üretimimizde kullandığımız her bir zeytini, yere düşmeden özenle topluyor ve aynı gün içinde sıkımını yaparak hazırlıyoruz. Bizde zeytinyağı gününde sıkılır. Yere düşmüş ve hastalanmış hiçbir ürün, üretime dahil edilmez. Sıkım sırasında sıcak su kullanılmaz. Isının 25 ile 27 derece arasında kalması sağlanır. Sıkım sonrasında yağ filtresiz süzülür ve özel koşullarda, ilk günkü tazeliği korunacak şekilde depolanır. Her zeytinyağı aynı değildir. Kalite farkını ortaya çıkaran şey, işte bu küçük detaylardır.

Zeytinyağı üretiminde gösterdiğimiz bu özenle, günün birinde “Türkiye’de ve uluslararası alanda, doğallığı, kalitesi ve lezzeti ile en beğenilen seçkin zeytinyağı markası olmak.” vizyonumuza ulaşabileceğimize gönülden inanıyoruz.

Biz Kimiz?​

Georges de Boccard

Üroloji alanında deneyimli bir doktor olan Georges de Boccard, İsviçre’de yaşıyor. Türk vatandaşı olan eşi ile birlikte, yılın belirli dönemlerinde Gökçeovacık’taki evlerinde vakit geçirmekten büyük mutluluk duyuyor. Zeytinyağı işini, doğal beslenmenin ve sağlıklı yaşamının bir parçası olarak görüyor. Türkiye’de ürettikleri zeytinyağının yurtdışında bilinir hale gelmesini hedefliyor.

Melih Ünver

İsviçre’de büyümüş olan Melih Ünver, Ekonomi mezunu. Tekstil alanında profesyonel bir iş geçmişine sahip. Tekstil alanındaki kariyerini sonlandırarak, zeytincilik işine başladı. On yıldan uzun süredir Gökçeovacık’ta yaşıyor ve Georges de Boccard’ın aynı zamanda komşusu durumunda.

Murat Ünver

Olivya Gökçeovacık'tan...